Redakčný systém (CMS)

Autor: MSteve <info(at)webinfo.sk>, Téma: Redakčný systém (CMS), Vydané dňa: 01. 01. 2011

Čo je vlastne redakčný systém (CMS - Content management system) . Je systém ktorý ponúka širokú škálu funkcií a umožňuje správu obsahu, štruktúry a služieb internetových stránok. Prostredníctvom redakčného systému je možné Vašu stránku pohodlne a rýchlo aktualizovať priamo cez Váš www prehliadač. Celý systém je navrhnutý s prihliadaním na potreby zákazníka. Systém umožňuje užívateľovy bez znalosti HTML , alebo iných programovacích jazykov publikovať na stránke nové informácie. S CMS môžu webmásteri ako aj osoby s obmedzenými technickými znalosťami efektívnejšie budovať a riadiť svoje web stránky kvalitne a včas. Redakčný systém CMS - Content Management System spája maximálnu funkčnosť s užívateľskou jednoduchosťou. Výsledkom je tak profesionálne riešenie ktorým máte svoje stránky stále pod kontrolou. phpRS CMS Content management system  ktorý pochádzá z Českej dielne , ktorého autorom je Jiří Lukáš , ktorý je voľne šíritelný tak ako ostatné CMS systémy napr (Joomla, PHP-Nuke, osCommerce, PostNuke, Mambo, a iné). 

Preto nám dovoľte predstaviť náš  phpRS CMS systém čo všetko dokáže tento systém si zhrnieme v skratke.
Systém, ktorý pomáha užívateľovi jednoducho, rýchlo a efektívne vytvárať a spravovať vlastnú internetovú prezentáciu, komunikovať s návštevníkmi webu, uskutočňovať marketingový prieskum formou ankiet, dotazníkov, formulárov, diskusií, katalógov atď.
Našou hlavnou prioritou je tento CSM redakčný systém rozširovať a inovovať do konkrétnej podoby podľa požiadaviek zákazníka nakoľko systém je možne rozširovať o špecialné moduly ktoré je možne navrhnúť podľa Vašich požiadaviek a potrieb. Samotný systém je navrhnutý tak aby sa dal čo najrychejšie  používať.

Základný systém obsahuje mnoho zabudovaných modulov.

Správa a Editácia Admin - Neobmedzené množstvo autorov redaktorov a administrátorov za účelom možnosti pridávania rôznych informácií do webovej stránky a ich spravovanie na základe pridelenia práv do rôznych sekcií .

Článková šablóna :Neobmedzené množstvo rubrík a článkov a ich správa pridávanie a upravovanie článkov a spravovanie rubrík podľa požiadaviek zákazníka.

Editácia noviniek : Neobmedzené množstvo pridávanie noviniek ktoré sú zoradene podľa dátumu pridania s možnosťou zobrazenia ako bežná alebo zvýraznená.

Úprava blokov : Slúži hlavne pre administrátora na zobrazenie rozmiestnenie blokov na hlavnej stránke webu a ich priorita s možnosťou zobraziť alebo nezobraziť blok.

Úprava rubrík : Slúži na spravovanie rubrík kategórie do ktorých je možné pridávať pomocou článkového modulu články ktoré sú potriedené podľa tejto rubriky - kategórie. 

- Konfigurácia : Tato časť zobrazuje konfiguráciu a kompletne nastavenie systému ako aj celkový vzhľad celého webu s možnosťou pridávania nových modulov a ich spravovanie

Download súborov : Spravovanie súborov k dovnloadu čiže k stiahnutiu užívateľovi napr. rôzne manuály návody súbory obrázky pre čitateľov web stránok.

Weblinks : Slúži na pridanie rôznych zaujímavých stránok alebo informácií aj ich linkom na domovskú stránku.

Anketný systém : Anketný systém slúži na hlasovanie pre čitateľov web stránky s možnosťou ukončenia hlasovania pre danú otázku na ktorú sa pokúšajú čitatelia hlasovať.

Stránkové aliasy : Slúži na rýchle pridanie stránky vytvorenej pomocou napr. html alebo txt stránky a následnej pridanie do systému ako súčasť systému.

Interná Galéria obrázkov : Táto galéria slúži na interné pridávanie obrázkov za ďalším účelom pridania napr. k článku možnosť prístupu len autorom redaktorom a administrátorovi.

Reklamný systém : Reklamný systém slúži na pridávanie súkromnej , výmennej alebo platenej reklamy a reklamných bannerov umiestených na svojich stránkach.

Komentáre k článkom : Pomocou tohto systému je možné sledovať a spravovať komentáre od čitateľov.

Vydavateľská nástenka : Články ktorého dátum vydania je vyšší ako dnešný dátum a články ktoré čakajú na schválenie vydania nakoľko daný užívateľ nemal právo vydať článok ktorý musí prejsť cez cenzúru administrátorom.

Čitatelia : Registrovaný užívatelia ktorý majú možnosť po registrácií dostávať emaily a novinky priamo do svojej emailovej schránky s možnosťou sledovania aktivity daného čitateľa ako aj nastavenia ich práv do Vašej web stránky.

Jednoduchá štatistika :  Jednoduchá štatistika koľko krát bol prečítaný daný článok a mesačná štatistika návštevnosti rozdelená na dennú štatistiku podľa operačného systému.

-  Záloha databázy : Záloha databázy slúži na zálohovanie celej databázy v prípade stratení poškodení dát na servery kde je hosting je možné zo zálohy obnoviť dáta zo zálohy. 

Logout : Logout slúži na odhlásenie s administrácii webu po skončený nastavenia pridania rôznych informácií ktoré majú byt zobrazené daným užívateľom.

Špecialné a rozšíriteľné moduly.

- Kniha Návštev -  Rôzne variacie knihy návštev kde môžu Vaši potencionálny zákazníci zanechať odkaz(y) , ktoré môžu poslúžiť dalším potencionálnym zákaznikom ako referencie , alebo pre Vás na zlepšenie Vašich stránok.

Galéria verejná externá + Administrácia Gallery - Externá galéria na spravovanie Vašich fotografii a referencií alebo Vašich aktivitách produktoch.

Diskusné Fórum : Slúži na diskusiu z potencionálnymi zákazníkmi na množstvo otázok a odpovedí a ich názory potreby napríklad ohľadom Vašich produktov a ich detailnešich zistení a skúsenosti s danými produktami a výrobkami.

- Multilang phpRS -  Je vlastne možnosť obohatiť Vaše stránky o multijazyčnú možnosť pokiaľ máte záujem o oslovenie aj zahraničných zakázníkov a užívatelov  týmto modulom vznikne viac jazyčné web stránky momentálne su k dispozícii 5 jaykov. ( Slovenský , Nemecký , Český , Anglický , Madarský ).

Obchodný modul – Shop : Týmto modulom sa obohatia Vaše stránky o predaj Vašich produktov čím zvýšite Vaše obchodné aktivity na maximálnú možnosť ktoru je možné našiť podľa potreby zákazníka.

- Podľa želania : Modul ktory sa robí presne podľa požiadaviek a potrieb zákazníka ( napríklad : Video / Multimedia modul, Katalóg stránok, Podrobná štatistika stránok, Zájazdy modul, Katalóg produktov, Katalóg Hráčov, News Info, Partneri, Bleskovky modul, Inzeráty modul, Escort modul, Katalóg Firiem a mnoho dalšich ).